Co ma wspólnego kakao z burakiem, czyli: czym są superfoods?

Prawdopodobnie słyszałeś słowo superfoods, które kojarzy się z pozytywnym wpływem na zdrowie, a od jakiegoś czasu jest o nich głośno! Czy wiesz, czym tak naprawdę są i dlaczego nazywa się je superfoods?

Co wiadomo na temat superfoods?

Są one definiowane jako te pokarmy bogate w składniki odżywcze, które są uważane za korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia danej osoby. Wśród składników odżywczych, które mają tendencję do wyróżniania się najbardziej są: witaminy, minerały i błonnik. Znajdują się one głównie w grupie warzyw, z owocami i warzywami na czele, chociaż niektóre grupy żywności pochodzenia zwierzęcego, takie jak tłuste ryby, są również uwzględnione. Ponadto, aby pokarm mógł zostać zaliczony do tej kategorii, musi przynosić dość duże korzyści w porównaniu z innymi pokarmami. Borówki, buraki, kakao i łosoś to tylko niektóre przykłady.

Borówki.

Borówki to owoce o wysokiej zawartości antocyjanów, które są substancjami o silnym działaniu przeciwutleniającym. Powodem, dla którego zostały one podniesione do rangi superżywności jest fakt, że diety bogate w przeciwutleniacze wiążą się z niższym ryzykiem chorób serca, a także istnieją badania, które komentują ich możliwy wkład w poprawę koncentracji i pamięci. Kto by odmówił borówkom! Zarówno najmłodsi do nauki w szkole, jak i najstarsi w życiu codziennym mogą cieszyć się ich niesamowitym smakiem.

Buraki.

Burak jest bardzo szczególnym warzywem o wysokiej zawartości azotanów, związków często stosowanych w starszych terapiach serca w celu obniżenia ciśnienia krwi. Jeśli burak jest jedną z tych roślin, które zwykle pomijasz w swojej codziennej diecie, być może teraz jest dobry czas, aby włączyć go do oryginalnych sałatek na lekką kolację.

Kakao.

Na temat kakao powiedziano już wiele, od afrodyzjaku po podkreślanie urody. Pewne jest jednak to, że ma właściwości stymulujące, dzięki obecności pewnych składników, takich jak fenetyloamina, co może być dobrym pomysłem, aby dać organizmowi zastrzyk energii i pomóc poprawić nastrój. Ponadto zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy, które doskonale chronią komórki organizmu i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się.

Łosoś.

Jak być może już wiesz, łosoś jest tłustą rybą i jako taki zawiera znaczne ilości omega-3, jednego z najzdrowszych dostępnych tłuszczów, ponieważ pomaga utrzymać normalny poziom cholesterolu, co jest świetne, gdy chcesz dbać o swoje serce w szczególności. Istnieją również dowody na to, że może on zmniejszyć stan zapalny. Jeśli myślisz, że powinieneś jeść więcej ryb, to jest to dobre rozwiązanie.

Teraz kiedy już wiesz o niektórych niezwykłych produktach spożywczych, nie krępuj się włączyć tych superfoods do swojej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *