Co warto wiedzieć o dali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w najprostszym możliwym ujęciu nieinwazyjną metodą fizykoterapeutyczną wykorzystującą energię z fali akustycznej w przypadku leczenia różnych schorzeń. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wskazaniami do zastosowania omawianej metody są zmiany zwyrodnieniowe stawów, przewlekłe bóle kręgosłupa czy  ostrogi piętowe. Warto zaznaczyć, że fala uderzeniowa wykazuje się działaniem przeciwbólowym, a także przeciwzapalnym. Ponadto relaksuje, odpręża i pobudza krążenie krwi. Rekomendowane jest zapoznanie się z ofertą znajdującą się na stronie: uderzeniowafala.pl

Czym dokładnie jest fala uderzeniowa?

Należy mieć świadomość, że jest to zupełnie nowy zabieg wykorzystywany w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Fala uderzeniowa cechuje się bardzo gwałtownym wzrostem amplitudy ciśnienia oscylującym od 50 do 100 MPa. Z kolei okres tego wzrostu jest stosunkowo krótki. Wynosi bowiem niecałe 10 ns. Następnie w czasie 1 μs dojdzie do spadku wartości, który będzie jednak utrzymywał się na zbliżonym poziomie wynoszącym około 10 μs.

Na czym polega zabieg?

W najprostszym możliwym ujęciu zabieg ten polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, które emituje fale. W pierwszej kolejności musi być zebrany wywiad. Kolejnym etapem będzie przeanalizowanie wyników i wybranie poszczególnych parametrów. Dopiero wtedy zabieg będzie mógł być rozpoczęty. Warto zaznaczyć, że na głowicę emitującą falę uderzeniową musi być nałożony żel. Następnie trzeba przyłożyć ją do określonego miejsca na ciele. oczywiście w trakcie terapii może wystąpić ból. Jego intensywność będzie uzależniona przede wszystkim od problemu pacjenta, zastosowanych parametrów czy charakteru schorzenia.

Rekomendowane jest wykonywanie od dwóch do trzech zabiegów kilka razy w tygodniu. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków seria będzie obejmowała pięć terapii z wykorzystaniem omawianej fali uderzeniowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cena za jeden zabieg oscyluje od 50 do 70 złotych.

Jakie są najczęstsze wskazania do terapii falą uderzeniową?

Można zaobserwować, że z roku na rok terapia falą uderzeniową cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednym z najczęściej wymienianych atutów jest stosunkowo krótki czas trwania terapii. Ponadto pacjent może dostrzec pierwsze rezultaty już po pierwszym zabiegu. Należy mieć świadomość, że leczenie falą uderzeniową jest rekomendowane w przypadku zapalenia stożka rotatorów, terapii punktów spustowych, zapalenia rozcięgna podeszwowego, utrudnionego zrostu kostnego, przewlekłych zapaleniach struktur ścięgnistych, zespołach bólowych i przeciążeniowych narządu ruchu.

Źródło: https://www.uderzeniowafala.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *