Jak spakować kosmetyki do samolotu?
Redakcja 25 lipca, 2022Turystyka i rekreacja ArticleW dzisiejszych czasach podróże samolotem są już standardem, to dzięki samolotowi możemy dość szybko dostać się na drugi koniec świata. Jednak podróż samolotem ma swoje ograniczenia. Nie wszystko możemy zabrać ze sobą oraz nie w każdej pojemności. Każda linia lotnicza ma swój konkretny regulamin, z którym warto zapoznać się przed wylotem. Jak wygląda sytuacja z kosmetykami?
Które kosmetyki można wnieść na pokład samolotu?
O przewozie płynów i innych substancji decyduje ULC, czyli Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jest to o tyle ważna informacja, gdyż duża liczba kosmetyków wlicza się właśnie do płynów. Zgodnie z dyspozycją ULC w bagażu podręcznym możemy wnieść następujące kosmetyki (o ich pojemności przeczytamy w następnym akapicie):
– lakier do włosów,
– tusz do rzęs,
– pasta do zębów,
– szminki,
– błyszczyk w płynie,
– płyny przeciw owadom, z wyłączeniem płynów, które w składzie posiadają toksyczne składniki,
– płyn do kąpieli,
– olejki do kąpieli,
– żele do kąpieli,
– dezodorant żelowy (obowiązkowo z nakrętką lub przykrywką),
– dezodorant w aerozolu (jw.),
– lakier do paznokci (nie można, jeśli jest łatwopalny),
– zmywacz do paznokci (jw.),
– mydło w kostce lub płynie,
– perfumy w aerozolu, ale łączna waga kosmetyków z tej kategorii może wynieść maksymalnie 2 kg lub mieć łączną pojemność do 2 litrów,
– płyn do płukania ust,
– żele i płyny do demakijażu,
– podkłady do makijażu,
– odżywki i szampony do włosów,
– żele do układania włosów,
– krem do twarzy.
Jak widać, lista jest dość długa, jednak jak zawsze bywa w takich przypadkach, jest pewien haczyk. Jest nim pojemność pojemników, w których znajdują się płyny, pasty itd.
Jak spakować kosmetyki do samolotu?
Zabierając do samolotu w bagażu podręcznym kosmetyki, musimy pamiętać, że wchodząc na pokład samolotu, czeka nas kontrola bagażowa. Tam niektóre rzeczy z listy mogą zostać odrzucone. Wynika to ze zbyt dużej pojemność tubek lub butelek. Według obowiązujących norm wszystkie kosmetyki widoczne na liście powyżej możemy wnieść na pokład samolotu pod warunkiem, że ich opakowania mają maksymalnie pojemność 100ml. Jeśli kosmetyk ma postać stała, jak np.: mydło w kostce, zasada ta nie dotyczy takiego kosmetyku. Kolejną normą, o której powinniśmy pamiętać, jest ta, że łączna ilość kosmetyków i innych płynów, np.: leków w postaci syropu, nie może przekroczyć 1 litra. Torebka, w którą zapakujemy pojemniczki z kosmetykami, powinna mieć wymiar 20cm x 20cm i nie przekraczać swoją pojemnością 1 litr.
Są ograniczenia, w takim razie, w co zapakować kosmetyki?
Większość kosmetyków z powyższej listy w drogeriach można kupić w specjalnej wersji mini, oczywiście zakup wersji mini takiego kosmetyku jest całkowicie nieopłacalny z punktu widzenia jego pojemności. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest zakup specjalnym pojemników, które swoją pojemnością nie przekraczają przepisowych 100ml. Po przygotowaniu kosmetyków do takich pojemniczków wszystkie musimy zapakować we wspomnianą torebkę o wymiarach 20cm x 20cm, a łączna pojemność płynów, jakie się w niej znajdują, nie może przekroczyć 1 litra. Torebka musi być przezroczysta.
Podróż samolotem i kosmetyki? Tak, to możliwe.
Podróż samolotem jest fantastycznym przeżyciem, a sam samolot bardzo wygodnym środkiem transportu. Jednak pakując nasz bagaż, musimy pójść na pewne kompromisy, aby podczas kontroli bezpieczeństwa nie było problemów. Podczas podróży samolotem, szczególną wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa, a my jako pasażerowie powinniśmy to zrozumieć.
You may also like
Najnowsze artykuły
- Najlepsze kraje migracji inwestycyjnej: gdzie warto lokować kapitał dla obywatelstwa
- Niezbędne narzędzia do aplikacji tynków dekoracyjnych – co warto wiedzieć?
- Jak zacząć prowadzenie zajęć z jogi przez Internet: pomysł na biznes w erze online
- Dlaczego warto zainwestować w meble od stolarza i kuchnie na wymiar?
- Jak wybrać idealny piec do pizzy na gaz? Przewodnik dla miłośników włoskich smaków
Najnowsze komentarze
Kategorie artykułów
- Biznes i finanse
- Budownictwo i architektura
- Dom i ogród
- Dzieci i rodzina
- Edukacja i nauka
- Elektronika i Internet
- Fauna i flora
- Inne
- Kulinaria
- Marketing i reklama
- Medycyna i zdrowie
- Moda i uroda
- Motoryzacja i transport
- Nieruchomości
- Praca
- Prawo
- Rozrywka
- Ślub, wesele, uroczystości
- Sport i rekreacja
- Technologia
- Turystyka i rekreacja
Dodaj komentarz