Centrum medyczne – co musisz o nim wiedzieć?

Kiedy potrzebujesz pomocy ponieważ jesteś chory, lub zdarza się nagły wypadek, kiedy dostajesz wylewu, czy udaru- pierwsze co robisz, to kierujesz się do szpitala. Wybierasz numer alarmowy, oraz oczekujesz na pogotowie ratunkowe. Warto wiedzieć, że podobne wsparcie otrzymasz w momencie korzystania z centrum medycznego. Warunek jest jednak jeden- musisz być abonentem jakiegokolwiek pakietu medycznego. Warto znać różnicę pomiędzy szpitalem, a centrum medycznym.

Podstawowe różnice

Nie można stosować pojęć takich jak szpital, oraz centrum medyczne zamiennie. Mają wiele cech wspólnych, jednak nie działają dokładnie tak samo. Główną różnicą jest fakt, że szpitale zapewniają pomoc przez całą dobę, łącznie z opieką osób chorych. Centrum medyczne, lub klinika to placówki, gdzie oprócz usług leczenia, kształci się kadry medyczne, oraz prowadzi różnego rodzaju badania. W centrach medycznych leczą się tylko osoby, które mają wykupione pakiety medyczne. Warto dobierać konstrukcję pakietu do własnych potrzeb, oraz wymagań, oraz dostosować cenę do własnych możliwości zarobkowych.

Jedna podstawa prawna

Podstawa działalności szpitali publicznych, oraz podobnych placówek prywatnych, czy klinik jest jedna. Oparta została ona o ustawę z 2011 roku, mówiącej o działalności leczniczej, oraz o uregulowaniu funkcjonowania wszystkich podmiotów tego typu. Musisz wiedzieć, że szpital jest zakładem opieki zdrowotnej, który zapewnia stałą opiekę medyczną w czasie całej doby, siedem dni w tygodniu. Jako placówka jest zawsze gotowa do przyjęcia chorego. Świadczone usługi w nim to leczenie, rehabilitacja, pielęgnacja, oraz przede wszystkim diagnoza stanu zdrowia. W Polsce szpitale działają na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednak pomimo tego istnieją również szpitale prywatne.

Czym są centra medyczne?

Centrum medyczne to przychodnia, gdzie pacjenci mogą korzystać z wszystkich świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej, które nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla szpitali. Znajdziesz tu usługi opiekuńcze, lecznicze, pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, stomatologiczne, oraz odpowiednie dla dzieci. Centrum medyczne może oferować usługi w zakresie ambulatorium. Do nich zaliczyć można porady specjalistyczne, po których pacjent nie musi być hospitalizowany. Po paru godzinach może wracać do domu. Centra medyczne są oferowane w całej Polsce przez wiele podmiotów. Oferują one indywidualną opiekę swoim pacjentom. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z ich oferty, zachęcamy do skorzystania z FMC Centrum Medyczne, gdzie dobierzesz dla siebie odpowiedni pakiet objęcia ochroną specjalistyczną, Doświadczenie oraz wiedza lekarzy da Ci poczucie bezpieczeństwa, że jesteś w dobrym rękach. Usługi realizowane w centrum medycznym to wizyty domowe, diagnostyka, stomatologia, rehabilitacja, a także pogotowie medyczne. Otrzymujesz szybki i łatwy dostęp do specjalistów lekarzy, do których w szpitalach publicznych i przychodniach czeka się kilka miesięcy. Jest wiele różnych pakietów, z których możesz wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *