Jak dobrać i zapiąć spinki do mankietów?

Moda wciąż się rozwija, ale także sięga po sprawdzone i ciekawe rozwiązania z poprzednich lat. W ostatnim czasie na nowo powróciły spinki do mankietów. Idealnie pasują na różne okazje, dopasowują się do wielu stylizacji. Jest to niemalże nieodłączny element męskiej mody.

Jak dobrać spinki do mankietów?

Obecnie moda daje naprawdę spore pole do popisu. Możemy wybierać spośród wielu strojów, dodatków i tworzyć własne kompozycje, które oddają nasz charakter i gust. Każdy mężczyzna, któremu zależy na eleganckim wyglądzie, nie zapomina też o spinkach, które ozdabiają mankiety i krawaty.

W sklepach jest ogromny wybór spinek. Znajdziemy takie, które pasują do bardziej casualowych strojów. Jednak w przeważającej większości są takie dopasowane do eleganckich stylizacji. Znajdziemy różne kolory, wzory, a nawet kształty, co pozwala jeszcze lepiej dobrać spinki do mankietów.

W przypadku wyjść do biura najlepiej sprawdzają się srebrne spinki. Pasują dobrze do białej koszuli i są na tyle uniwersalne, że można je założyć także podczas innych wydarzeń. Na ślub za to dobrze jest wybrać spinki, które pasują do biżuterii panny młodej. Dzięki temu można stworzyć piękną spójność i okazać swoją jedność.

Z reguły też do ciepłych barw dobiera się złote spinki, a do zimnych – srebrne. Warto też mieć w zanadrzu wiele rodzajów spinek, by móc je dobierać zależnie od okazji i stylizacji.

Jakie spinki do mankietów są w modzie?

Najczęściej wybiera się okrągłe srebrne spinki. Czasami są one ozdobione dodatkowo czarnym kamieniem. Można jednak znaleźć je także w wersji retro lub z florystycznym akcentem.

Oczywiście znajdziemy też niecodzienne spinki do mankietów np. w kształcie samochodów, owadów czy przedmiotów. Nie nadają się one na oficjalne wyjścia, ale np. na wieczór kawalerski, imprezę sylwestrową czy tematyczną, a także na rodzinne spotkanie, które jest znacznie mniej oficjalne niż np. ślub.

Istotne jest jednak, by odpowiednio dopasować spinki do całego stroju oraz swoich dodatków. Nie zaleca się bowiem łączyć srebrny zegarek ze złotymi lub miedzianymi spinkami, gdyż to po prostu źle wygląda. Zawsze stawiamy na jeden kolor dodatków i się go trzymamy.

Podobnie się ma rzecz w przypadku stylu. Nie łączymy klasyki z nowoczesnością. Warto eksperymentować, ale trzeba przy tym zachować smak.

Jak zakładać spinki do mankietów do koszul?

Nie jest to tak trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy przełożyć końcówkę spinki przez otwór i podpiąć pod częścią dekoracyjną. Czasami konieczne będzie podwinięcie mankietu, zanim możliwe stanie się przeciągnięcie spinki. Ważne jest to, by spinka nie uwierała nadgarstka.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że spinki do mankietów są wspaniałym dodatkiem do męskiego stroju. Dzięki nim można uzupełnić swój strój i zyskać ciekawy efekt. Jest to detal, który może bowiem przeważyć o charakterze całej stylizacji. Dodatkowo spinki pełnią praktyczna funkcję, gdyż pozwalają na prawidłowe ułożenie mankietu. Są zatem niezbędnym dodatkiem w męskich stylizacjach podczas oficjalnych wyjść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *