Jak niskim kosztem zdobyć linki do strony?

Odpowiednio przeprowadzone linkowanie z zewnętrznych stron może przyczynić się do szybkiej poprawy pozycji wybranych słów kluczowych w popularnych wyszukiwarkach takich jak Google. Co zrobić, by zapewnić sobie dobrej jakości linki i nie wydawać na nie ogromnych pieniędzy? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Dobry link wcale nie musi być drogi

Przyjęło się, że dobre linki to te, za które płacimy spore pieniądze. Częściowo twierdzenie to jest zgodne z prawdą, bo najlepsze efekty dają linki najdroższe, ale nie można zapomnieć o innych źródłach odnośników, które również przyczyniają się do poprawy pozycji na określone słowa kluczowe. Stosując linki z wizytówek NAP, nie tylko różnicujemy ich profil, ale także dostarczamy naszej stronie wartościowych backlinów, które same w sobie mają określoną moc. Są one szczególnie przydatne w momencie, gdy zajmujemy się pozycjonowaniem lokalnym, ale przysłużą się każdej stronie bez względu na jej wiek i widoczność. Bardzo dobre efekty osiągniemy także, stosując linki z postów na forach internetowych. Swoje lata świetności być może mają za sobą, ale w dalszym ciągu dobrze działają w przypadku prostszych fraz, które wcale nie wymagają linkowania z drogich artykułów sponsorowanych.

Jakie linki warto zdobyć do swojej strony?

Często osoby niezwiązane profesjonalnie z pozycjonowaniem zastanawiają się jak zdobyć linki do strony. Sprawa w teorii jest bardzo prosto, ale bardzo często praktyka pokazuje, że pierwotne założenia są błędne, a nasza witryna pomimo używania dobrej jakości linków nie zyskuje na widoczności, a ruch ciągle utrzymuje się na stałym poziomie. Bardzo częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwy profil odnośników zewnętrznych. Stosując dużą ilość linków z artykułów sponsorowanych, możemy w krótkim czasie „zamulić” profil w taki sposób, że osiągnięcie dobrych efektów będzie właściwie niemożliwe. To właśnie w takim momencie należy szczególnie zadbać o dywersyfikację źródeł linków. Może okazać się, że tanie, a czasem wręcz darmowe linki odblokują stronę i pozwolą jej wejść na wyższy poziom. Linki z for, blogów i wizytówek NAP mogą tu okazać się bardzo przydatne i nie ma znaczenia fakt, że część z nich może być oznaczona parametrem nofollow. Tylko zróżnicowany i naturalne wyglądający profil linków zapewni nam stabilne efekty na lata i oprze się kolejnym dużym aktualizacjom, które ciągle pojawiają się mniej więcej co 6 miesięcy, siejąc popłoch wśród osób zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych.