Jak pozbyć się worków i cieni pod oczami?

Nieestetyczne worki pod oczami, czyli opuchnięcia, a także cienie, mają wiele przyczyn. Czasem skłonności do nich są dziedziczne, a wtedy nie można na nie wiele poradzić, pozostaje jedynie maskować cienie korektorami i rozświetlaczami.

Mogą również świadczyć czasem o problemach zdrowotnych, dlatego, kiedy nie giną mimo podejmowanych działań i utrzymują się długi czas, trzeba wybrać się do lekarza, bo zmiany takie mogą świadczyć na przykład o problemach z nerkami. W każdym innym przypadku można wiele zrobić, by pozbyć się tych brzydkich dolegliwości, które nadają twarzy smutny, zmęczony i starszy wygląd.
Cienie pod oczami i opuchnięcia nie tylko od niewyspania

Cienie pojawiają się pod oczami w wyniku zatrzymania w tych miejscach krwi i limfy, co zwykle pojawia się po nieprzespanej nocy. Jeśli właśnie niewysypianie się jest ich przyczyną, sposób usunięcia tego problemu jest oczywisty. Doraźnie można radzić sobie, nakładając dobry krem pod oczy i wykonując delikatny masaż, co powinno pobudzić krążenie krwi i limfy. Dobre będą zwłaszcza kremy pobudzające krążenie, a także specjalnie przeznaczone do likwidowania cieni, posiadające w składzie na przykład babkę lancentowatą i arnikę (zobacz także krem pod oczy polecany przez internautów). Kremy te dobrze jest trzymać w lodówce, gdyż zimno przy okazji zmniejsza opuchnięcia. Trzeba jednak pamiętać, by nie nakładać zbyt dużo kremu, gdyż jego nadmiar przez wodę także może doprowadzić do pojawiania się cieni. A jak pozbyć się worków pod oczami? Na opuchliznę dobre będzie zimno – w postaci schłodzonego kremu czy żelu bądź mocno schłodzonej torebki zaparzonego rumianku, świetlika albo czarnej herbaty. Doskonale działa też masaż kostką lodu bądź przyłożenie do oczu łyżeczek, które przez chwilę znajdowały się w zamrażalniku – to znany trick modelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *