Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny brwi to zdecydowany trend ostatnich czasów. Decydują się na to kobiety w każdym wieku, ponieważ ten rodzaj upiększenia dodaje pewności siebie, a przede wszystkim skraca czas codziennego makijażu, a twarz wygląda świeżo i pięknie. Dzięki niemu można nadać pożądany kształt brwi, który pasuje do twarzy, a same włoski będą optycznie zagęszczone. Wiele osób boryka się z utratą tej części owłosienia na ciele z różnych powodów, dlatego służy to także ich odbudowaniu w ten właśnie sposób. Na czym polega makijaż permanentny brwi? Jak się do niego przygotować? Jest on w pełni bezpieczny i nie skomplikowany, a jego popularność to potwierdza.

Makijaż permanentny – to trzeba wiedzieć

Każdy kto zamierza wykonać ten zabieg u siebie musi dokładnie się zastanowić, ponieważ będzie on widoczny przez długi czas. Taki makijaż utrzymuje się spokojnie około 2 lat. Wszystko jednak zależy od skóry i jej predyspozycji oraz barwników jakich używa lingeristka. To nie jest zła wiadomość, ponieważ po tym czasie można odnowić swój wygląd zgodnie z panującymi trendami i wybrać np. inny kształt lub odcień. Można też kolejnym razem wybrać inny rodzaj makijażu, bo aktualnie jest ich kilka np. ombre, metoda piórkowa czy metoda włoskowa. Każda z nich wykonywana jest też innym urządzeniem, dlatego najlepiej znaleźć odpowiedni salon, w którym dowiemy się szczegółów na temat tego zabiegu, a sam efekt będzie dla nas zadowalający. W skrócie, brwi powinny być odpowiednio dopasowane do twarzy i powinny zostać wykonane precyzyjnie i estetycznie, bo będą z nami przez najbliższe miesiące jak nie lata!

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym?

Higiena tych okolic jest niezwykle ważna. Podczas przeprowadzania zabiegu barwnik wtłaczany jest igłą pod skórę, a to jak wiadomo powoduje mikrouszkodzenia. Ważne jest, aby odpowiednio zadbać o nią, aby skóra mogła w spokoju zagoić się bez żadnych problemów. Sama pielęgnacja tych okolic nie jest skomplikowana. Przez pierwsze 2-3 dni nie należy używać do mycia twarzy detergentów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na całość makijażu. Tak więc produkty do demakijażu oraz do mycia twarzy należy odstawić na ten czas. Nie należy też wystawiać skóry na ekspozycję na słońce, ani chodzić na basen, solarium czy saunę. Samo mycie powinno ograniczyć się do przemywania wodą brwi przy pomocy wacika kosmetycznego. Takie działanie ma na celu przyśpieszenie i regenerację skóry po zabiegu. Strupki, które się pojawiają to także zupełna normalność i nie należy ich drapać. Po tym czasie można cieszyć się pięknymi brwiami i zaoszczędzonym czasem na codziennym makijażu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *