Korzyści z terapii falą uderzeniową: Dlaczego możesz potrzebować tego nieinwazyjnego leczenia?

Kiedy odczuwasz ból, możesz stwierdzić, że jesteś gotów spróbować prawie wszystkiego, aby go powstrzymać. Ale prawda jest taka, że nie wszystko działa tak dobrze, jak można by sądzić. Leki mogą stworzyć niezdrowy nawyk. Leczenie domowe może trwać długo lub w ogóle nie działać. Chirurgia może utrzymać cię w łóżku przez tygodnie, nie wspominając o możliwości pozostawienia trwałego uszkodzenia.

Dlatego właśnie alternatywne metody leczenia stają się popularne. Jeśli zbadałeś tę stronę uzdrawiania, być może natknąłeś się na korzyści płynące z terapii falą uderzeniową w przypadku bólu, stanów zapalnych i problemów z unieruchomieniem.

Oto dlaczego terapia falą uderzeniową może być najlepszym rozwiązaniem w leczeniu bólu i urazów.

Jak działa terapia falami uderzeniowymi?

Terapia falą uderzeniową nie ma nic wspólnego z szokowaniem, z pewnością ucieszy Cię ta wiadomość! W rzeczywistości wykorzystuje ona fale dźwiękowe do stymulowania nerwów i tkanek.  Twój terapeuta użyje pistoletu Shockwave, który ma w środku dwa metalowe cylindry. Jeden jest nieruchomy, a drugi porusza się z dużą prędkością, uderzając w nieruchomy cylinder i tworząc falę dźwiękową o określonej częstotliwości.

Ta fala dźwiękowa jest przekazywana przez pustą komorę na końcu pistoletu, bezpośrednio do tej części ciała, której dotyka pistolet. Proste, bezpieczne i skuteczne!

Korzyści z terapii falą uderzeniową

Myślisz, że fale dźwiękowe nie mogą zrobić wiele dobrego w organizmie? Pomyśl jeszcze raz. Te niepozorne fale energii mogą mieć pozytywne skutki, w tym:

  • Niższy poziom bólu, ponieważ napięcie zostaje złagodzone
  • Zmniejszony stan zapalny, ponieważ krew zalewa obszar
  • Zwiększone krążenie, które przynosi składniki odżywcze i tlen
  • Szybsze gojenie i szybszy powrót do zdrowia po urazie
  • Rozbicie tkanki bliznowatej, poprawa mobilności

Co może leczyć terapia falami uderzeniowymi?

Terapia falą uderzeniową może być stosowana w wielu różnych stanach chorobowych w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego, jak również poprawy zakresu ruchu.

Oto kilka najczęstszych schorzeń, w których stosujemy terapię falą uderzeniową:

  • Zapalenie ścięgna i tendinopatia
  • Zapalenie powięzi podeszwowej
  • Urazy podudzia
  • Artretyzm
  • Złamania nadwyrężeniowe

Dlaczego warto wybrać terapię falą uderzeniową?

Nadal nie jesteś pewien korzyści płynących z terapii falą uderzeniową lub czy jest to dobry pomysł? Oto dlaczego polecamy ją zamiast innych zabiegów.

Nieinwazyjna
Martwisz się, że będziesz potrzebował operacji w związku z Twoim urazem lub schorzeniem? Piękno terapii falą uderzeniową polega na tym, że jest ona całkowicie nieinwazyjna… I jako taka, jest znacznie szybsza do odzyskania. Jest również mniej bolesna i niekomfortowa podczas leczenia, choć to zależy od osoby i stopnia zaawansowania choroby.

Działa szybko
Możesz spodziewać się, że po operacji nie będziesz w stanie działać przez kilka tygodni. Z terapią falą uderzeniową? Możesz oczekiwać ulgi w bólu i szerszego zakresu ruchu już po jednej lub dwóch sesjach.

Leczenie wielu rzeczy
Terapia falą uderzeniową działa na wiele rzeczy. Masz zranione Achillesy? To może pomóc. Zmagasz się z łokciem tenisisty? Leczenie falą uderzeniową działa, uderzeniowafala.pl – fala uderzeniowa Łódź to doskonała opcja leczenia dla sportowców, którzy mogą cierpieć na różne bóle i dolegliwości w miarę upływu czasu. Jest również popularna wśród zawodowych sportowców!

Brak efektów ubocznych
Jedyną rzeczą, która może (lub nie!) wystąpić po terapii falami uderzeniowymi jest lekki ból lub dyskomfort po sesji. Ustąpi to po około 24 godzinach. Nie ma żadnych innych skutków ubocznych, które zostały zgłoszone, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych form leczenia znajdziesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *