Na czym polega masaż tkanek głębokich?

Napięcia mięśniowe najczęściej objawiają się bólami głowy, pleców oraz drętwiejącymi dłońmi i stopami. Jest to problem, którego nie można pozbyć się w łatwy sposób. Są jednak na to skuteczne sposoby. Jednym z nich jest masaż tkanek głębokich. Warto zatem wiedzieć, na czym polega, jak wygląda oraz kiedy dobrze jest z niego skorzystać.

Na czym polega masaż tkanek głębokich?

Masaż tkanek głębokich, który często nazywany jest także masażem głębokim, to bezpieczna i nieinwazyjna terapia manualna, której celem jest zmniejszenie i rozluźnienie napięcia mięśniowego oraz przywrócenie płynności ruchów. Co ważne, sam zabieg jest bardzo przyjemny. Nie ma tu mowy o żadnym dyskomforcie czy bólu. Sam masaż polega na wykonywaniu łagodnych i przemyślanych ruchów, co pozwala tkankom odpowiednio zareagować na wykonywane ruchy masażysty.

Jak wygląda masaż tkanek głębokich?

Osoba wykonująca masaż głęboki wykorzystuje do tego celu ciężar własnego ciała. Nie stosuje się tu żadnych środków poślizgowych bądź ogranicza się ich wykorzystanie do niezbędnego minimum. Masażysta wykorzystuje własne łokcie, przedramiona i palce, jednak bez kciuków. Ruchy wykonywane są pod kątem skośnym, zbliżonym do 45 stopni. Dzięki temu tkanka, która odbiera bodźce, nie jest uciskana, lecz się rozciąga. To, co w szczególności wyróżnia masaż głęboki to dość charakterystyczne chwyty stosowane przez masażystę. Mowa tu o ruchach wydłużających, które mają na celu wydłużyć skrócone i spięte mięśnie, o ruchach poprzecznych wykonywanych na brzuścach mięśniowych w celu przerwania powstałych zrostów i oddzielenia przedziałów międzymięśniowych, a także o ruchach uniesienia, które mają za zadanie rozciągnąć i przełamać włókna mięśniowe.

Kiedy warto skorzystać z masażu tkanek głębokich?

Warto zacząć tego, że z masażu głębokiego skorzystać powinno się w profesjonalnym centrum rehabilitacji. Wynika to z tego, że taki masaż przeprowadzać powinna jedynie osoba, która jest w tym kierunku odpowiednio przeszkolona. Masażysta musi bowiem umiejętnie obserwować stan napięcia mięśni pacjenta i umieć dostosować swoje ruchy do stanu organizmu. Dobrym miejscem na taki masaż jest z pewnością Centrum Medyczne FMC w Łodzi, o którym szczegółowe informacje znaleźć można na stronie https://masazlodz.pl. A kiedy warto wybrać się na masaż głęboki? Taki masaż poleca się szczególnie wtedy, kiedy doskwierać zaczynają bóle w mięśniach oraz rwa kulszowa. Warto także na masaż tkanek głębokich wybrać się w przypadku stłuczenia, skręcenia czy zwichnięcia, co jest powodem dokuczliwego bólu kończyny. Masaż głęboki może być także pomocy w pozbyciu się bólu głowy, migreny oraz zawrotów głowy pochodzących od kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *