Kafelki cegiełki w aranżacji kuchni i łazienek

Bestsellerem na rynku materiałów służących wykończeniu wnętrz są płytki imitujące cegiełki. Występują one w wielu różnych odsłonach. Miłośnicy kafelków o kształcie cegiełek w ich bogatym asortymencie znajdą zarówno płytki jednolicie białe, jak i imitujące naturalną czerwoną cegłę czy rozmaite odmiany drewna.

Kafelki cegiełki w aranżacji kuchni i łazienek

Białe kafelki o kształcie cegiełek to jeden z najczęstszych wyborów projektantów realizujących przestrzenne wizualizacje kuchni lub łazienek. Tego rodzaju rozwiązanie aranżacyjne stworzy doskonałą iluzję czystości tych pomieszczeń oraz optycznie je powiększy. Uniwersalna biel znakomicie skomponuje się z armaturą sanitarną w łazience czy sprzętem AGD i meblową zabudową kuchni. Pozwoli na swobodny dobór dodatków w kolorystyce wybranej przez rodzinę użytkującą mieszkanie. Choć klasyczna biel przeżywa obecnie swój renesans, zwolennicy bardziej awangardowego wystroju wnętrz mogą sięgnąć po kafelki w bardziej odważnych i wyrazistych barwach, dzięki którym staną się one głównym, przyciągającym wzrok, akcentem pomieszczenia.

Płytki cegiełki, czyli efektowna aranżacja salonu

Płytki w formie cegiełek sprawdzą się także jako element wystroju salonów, sypialni lub korytarzy. Do tych pomieszczeń można polecić zwłaszcza kafelki o fakturze odwzorowującej wygląd naturalnej cegły czy słojów prawdziwego drewna. Płytki imitujące cegłę sprawdzą się zwłaszcza we wnętrzach rustykalnych i industrialnych. W tych pierwszych stworzą efektowny kwartet z drewnianymi postarzanymi meblami, tekstyliami na bazie surowców naturalnych i roślinami doniczkowymi. Z kolei w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylistyce loftu będą stanowiły doskonałe dopełnienie wystroju skomponowanego w oparciu o błyszczący lub matowy metal i szkło.

Kafelki cegiełki – jodełka kontra prosty układ płytek

Kafelki cegiełki stwarzają różne możliwości aranżacyjne – można je ułożyć zarówno w najprostszy tradycyjny sposób (na tak zwaną zakładkę), jak i bardzie wysublimowany. Hitem ostatnich miesięcy jest jodełka. Jest to klasyczny motyw, po który obecnie coraz częściej sięgają projektanci mieszkań. Niegdyś kojarzony ze staroświeckim dębowym parkietem, obecnie wraca do łask i cieszy się także coraz większym uznaniem właścicieli mieszkań, zwłaszcza miłośników klasyki. Jodełkowy wzór doskonale wkomponuje się bowiem we wnętrza wyposażone w solidne drewniane meble, bogato upięte firany i masę rodzinnych pamiątek. Doskonale sprawdzi się też w pełnych przepychu aranżacjach glamour.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *