Stół warsztatowy- podstawowe narzędzie pracy

W każdym warsztacie czy pracowni niezbędnym i podstawowym narzędziem jest stół warsztatowy czy to dla początkujących, którzy zaczynają swoją przygodę z majsterkowaniem, jak i zarówno dla profesjonalistów pracujących stale przy nim i oczekujących komfortu w swoim otoczeniu pracy. To na nim zazwyczaj powstają pierwsze etapy naszych czynności, dlatego jest tak niezwykle ważny i potrzebny, aby nasza praca nie była udręką i męczarnią, lecz przyjemnością i wygodą. Ergonomiczny stół jest pierwszym w kolejności wyposażeniem naszego warsztatu, którego powinniśmy poszukiwać i zwrócić uwagę na wszelkie jego cechy, a także użyteczność.

Co charakteryzuje dobry stół warsztatowy?

Takie narzędzie pracy, na którym będą opierać się przyszłe dzieła i efekty, musi być solidnie i porządnie wykonane z materiałów wysokiej jakości. Blat musi być wytrzymały, aby żaden ciężar nie był zaskoczeniem dla niego. Jedne z lepszych blatów są wykonane z litego bukowego drewna, co czyni je jednymi z najlepszej jakości produktami. Ważną cechą również jest to, aby wszystkie elementy były malowane proszkowo, wtedy zadrapania i obicia nie są dla nas straszne.

Na co warto zwrócić uwagę kupując taki stół?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się blatowi. Wyróżniamy różne rodzaje blatów: blaty z litego drewna, blaty robocze wykończone tworzywem sztucznym lub gumą, z laminatów, płyt MDF, płyt wiórowych, blaty z zastosowaniem wykładzin antystatycznych oraz blaty z zastosowaniem sklejki. Oczywiście przed zakupem musimy dokładnie stwierdzić i przemyśleć nasz zakup, żeby wybrać ten, który jest dla nas odpowiedni do naszej wykonywanej pracy. Jeśli będziemy obcować ze smarami i tłuszczami, to najlepszym wyborem będzie blat wykończony gumą. Natomiast kiedy uznamy, że jednak będziemy pracować z rzeczami o dużej masie i ciężarze to jak najbardziej musimy postawić na blat z litego drewna. Jeśli potrzebujemy do warsztatu samochodowego blatu to powinniśmy się skupić na blatach z okładziną z blachy stalowej. Trzeba dostrzec, że przykładowo blaty robocze z z laminatów charakteryzują się mniejszą odpornością i są najbardziej narażone na zarysowania, dlatego najczęściej są stosowane w magazynach. Ocynkowana blacha jest łatwa w czyszczeniu, co umożliwia nam utrzymanie czystości na naszym stanowisku pracy i jest odporna na wodę. Ważnym aspektem jest to, aby nasz stół mógł być w przyszłości rozbudowany. Perforowana nadbudowa daje nam wiele możliwości związanych z urządzeniem własnego miejsca pracy wedle naszego stylu, a także wygody, co jest dużym plusem. Możemy montować akcesoria w jaki sposób chcemy, co umożliwia nam szeroki wybór modułów z szafkami oraz szufladami. Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar, ale to zależy od naszych preferencji oraz wielkości wolnego miejsca jakie posiadamy. Większy stół ułatwi nam wykonywanie ciężkich prac i będzie to dogodniejsze dla osoby często obcującej z takim stołem. Mniejszy rozmiar może być poręczniejszy dla nas, jeżeli chodzi o małe zajęcie powierzchni naszej pracowni czy warsztatu.

Nasza oferta

Oferujemy stoły Standard oraz Professional. Podstawowe długości to 1450mm oraz 2100mm. Jeśli nie zadawala cię konkretna oferta to przystosujemy stół warsztatowy do twoich preferencji oraz oczekiwań. Klikając w poniższy link zobaczysz nasze produkty i szeroki wybór porządnie wykonanych stołów warsztatowych, które ułatwią twoją prace i nadają ciekawego designu twojemu warsztatowi, pracowni czy garażu.

Sprawdź: stoły warsztatowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano w Inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *